Kategorie

Výrobci

Odběr novinek

Hoya PL-C UV HRT 72 mm – polarizační + UV filtr

[Filter Hoya HRT Circular Polarizing (CPL) + UV 72mm]

Filtr Hoya HRT kombinuje cirkulární polarizační filtr (CIR-PL) a UV filtr na potlačení ultrafialového záření. Filtr HRT CIR-PL UV používá novou polarizační fólii High-Ra...

Více informací

hoya_cu_hrt_72

Dostupnost: skladem

909 Kč

[Filter Hoya HRT Circular Polarizing (CPL) + UV 72mm]

Filtr Hoya HRT kombinuje cirkulární polarizační filtr (CIR-PL) a UV filtr na potlačení ultrafialového záření. Filtr HRT CIR-PL UV používá novou polarizační fólii High-Rate (HRT), která přenáší o 25% více světla se stejnými vlastnostmi jako doposud nabízené polarizační filtry Hoya. Filtr je vyráběn v tzv. SLIM provedení (5 mm).

Kruhový polarizační filtr (CIR-PL) může zcela nebo částečně eliminovat odrazy z nekovových povrchů (voda, sklo atd.). Zvyšuje sytost barev a kontrast obrazu. CIR-PL filtr funguje, zejména pokud chcete zvýraznit bílé mraky na modré obloze, fotit přes sklo, nebo fotografovat povrch vodní hladiny. Síla efektu se ovlivňuje otáčením filtru a změnou snímacího úhlu.

UV filtr pohlcuje UV ultrafialové záření, které je neviditelné pro lidské oko, ale je viditelné pro snímač fotoaparátu. UV vrstva filtru pohlcuje UV světlo, které se vyskytuje nejintenzivněji v horách a u moře (kde je vzduch mimořádně čistý) a snižuje účinek oparu.