Kategorie

Výrobci

Odběr novinek

Hoya Infrared IR R72 58 mm – infračervený filtr

[Filter Hoya Infrared R72 58mm]

Infračervené filtry jsou používaný nejčastěji se speciálními infračervenými filmy. Infračervený film je citlivý také na ultrafialové záření a kratší vlnové délky z viditelného spektra, takže ...

Více informací

hoya_ir_r72_58

Dostupnost: do 21 dnů

1 388 Kč

[Filter Hoya Infrared R72 58mm]

Infračervené filtry jsou používaný nejčastěji se speciálními infračervenými filmy. Infračervený film je citlivý také na ultrafialové záření a kratší vlnové délky z viditelného spektra, takže je nutné odfiltrovat všechny paprsky kromě infračervených. R72 propouští pouze infračervené paprsky o vlnové délce nad 720 nm. Tyto filtry jsou často používané v kriminalistice, lékařské fotografii, zjišťování rozložení vegetace atd. IR filtr prodlužuje dobu expozice.

Infračervený filtr je často používán také jako efektový filtr v krajinářské fotografii, kde slouží na změnu barevného podání a kontrastu snímku. Pomocí IR filtru je možné docílit zvláštních snových efektů. Vzhledem k tomu, že digitální fotoaparáty používají zabudovaný filtr, který naopak nepropouští infračervené světlo, při použití IR filtru je třeba počítat ještě s výraznejším prodloužením expozice a nutností použití stativu.